Liga a III-a, etapele a 25-a și a 29-a. Program, rezultate, clasamente

Liga a III-a își va disputa la finalul acestei săptămâni etapele cu numărul 25, respectiv 29 și va fi penultima rundă pentru Seriile a II-a și a III-a.

Meciurile se vor juca de la ora obișnuită, 18:00, iar trei echipe vor câștiga la masa verde în urma excluderii adversarelor din campionat.

Oțelul Galați și Farul Constanța au nevoie de victorie ca de aer pentru a mai putea spera la promovarea în Liga a II-a, în timp ce Petrolul Ploiești și Universitatea Cluj sunt liniștite, deja cu gândul în eșalonul superior.

Programul complet

Seria I, etapa a 29-a

Vineri, 18 mai, ora 18:00
CS Aerostar Bacău – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi 1-0
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – ASMS ACS Sănătatea Darabani 3-0
CSM Roman – CSM Paşcani 4-0

Sâmbătă, 19 mai, ora 18:00
CS Sporting Lieşti – CSM Focşani 2007 2-1
ACS Olimpic Cetate Râşnov – CSM Bucovina Rădăuţi 1-1

Nu se dispută:
AFC Hărman – AFC Metalosport Galaţi 3-0 (la masa verde)
ACS KSE Târgu Secuiesc – CS Avântul Valea Mărului 3-0 (la masa verde)

AFC Odorheiu Secuiesc stă.

CLASAMENT


Seria a II-a, etapa a 25-a

Vineri, 18 mai, ora 18:00
SC FC Voluntari SA 2 – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 2-1
ACS Sportul Chiscani – ACS Victoria Traian 2-0
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – CSM Râmnicu Sărat 5-0
AFC Metalul Buzău – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 2-1

Sâmbătă, 19 mai, ora 18:00
AFC Unirea 04 Slobozia – AS FC Agricola Borcea 5-2
ACSM Olteniţa – ASSCS Farul Constanţa 2-6
ACS Înainte Modelu – AFC Progresul 1944 Spartac 1-0

CLASAMENT


Seria a III-a, etapa a 25-a

Vineri, 18 mai, ora 18:00
ACS Viitorul Domneşti – CSM Flacăra Moreni 0-3 (la masa verde, gazdele nu au avut asistență medicală)
SC Popeşti-Leordeni – CS Concordia Chiajna 2 5-1
AFC Astra 2 – ACS Petrolul 52  2-2
CS Mioveni 2 – AFCM Alexandria 1-5
CS Atletic Bradu – ACSF Voinţa Turnu Măgurele 2-4

Sâmbătă, 19 mai, ora 18:00
CS Sporting Roşiori 2008 – CS Tunari 0-2

AS FC Aninoasa stă.

CLASAMENT

 


Seria a IV-a, etapa a 29-a

Vineri, 18 mai, ora 18:00
CS Naţional Sebiş – ACSO Filiaşi 3-0
AFC Hermannstadt 2 – CS Internaţional Băleşti 9-0
Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – CS Millenium Giarmata 7-4
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CS Şoimii Lipova 1-5

Sâmbătă, 19 mai, ora 18:00
CS Gloria Lunca Teuz Cermei – CNS Cetate Deva 1-1
CSM Lugoj – ACS Şirineasa 1-2
CSM Școlar Reșita – ACS Ghiroda 2-1

Club Sportiv U Craiova SA 2 stă.

CLASAMENT


Seria a V-a, etapa a 29-a

Vineri, 18 mai, ora 18:00
CSM Avântul Reghin – AS FC Universitatea Cluj 1-4
CS Gaz Metan Mediaş 2 – ACS FC Avrig 0-6
AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CS Iernut 3-2

Sâmbătă, 19 mai, ora 18:00
ACS Industria Galda – AFC Unirea Tăşnad 3-2
FC Unirea Dej – ACS Performanţa Ighiu 1-2
ACS Fotbal Comuna Recea – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 2-1

Nu se dispută:
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – ACS Viitorul Ghimbav 3-0 (la masa verde)

FC CFR 1907 Cluj SA 2 stă.

CLASAMENT

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *