VIDEO / Așa ceva mai rar! Alex Pelici a dat tonul bucuriei, după victoria cu FC Voluntari!

Hermannstadt a demolat-o pe FC Voluntari în cadrul etapei a cincea a Ligii I. Sibienii s-au impus cu scorul de 4-0 și au urcat pe locul 5 în clasament.

Tsoumou a reușit „dubla” în minutele 29, respectiv 24, iar Tătar a majorat diferența în minutul 38, stabilind scorul primei reprize, 3-0 în favoarea trupei antrenate de Alex Pelici.

În partea secundă a jocului, ilfovenii au rămas în inferioritate numerică, după ce portarul Drăghia a văzut cartonașul roșu, iar sibienii au profitat și au mai înscris un gol în minutul 68, prin Petrescu.

Astfel, Hermannstadt s-a impus cu scorul de 4-0 în fața fostei câștigătoare a Cupei României. La finalul partidei, Alex Pelici și-a strâns jucătorii și a dat tonul bucuriei. Aceștia au cântat alături de cei câțiva suporteri prezenți pe stadionul din Târgu Mureș, iar sibienii au postat filmarea pe Instagram.