Liga a III-a, etapa a 9-a. Program, rezultate, clasamente

Liga a III-a continuă cu etapa a noua din această stagiune, rundă ce se va disputa vineri și sâmbătă, de la ora obișnuită, 15:00. Excepție face satelitul Craiovei, care va juca meciul cu Atletic Bradu, duminică.

De asemenea, partida dintre Progresul Spartac și FCSB II se va disputa cu două ore mai devreme. În aceeași serie, CS Tunari este echipa care va sta în această rundă, având în vedere retragerea din campionat a echipei CSO Bragadiru.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 19 octombrie, ora 15:00
AFC Botoşani 2 – ASMS ACS Sănătatea Darabani 6-1
CSM Roman – CS Sporting Lieşti 1-5

Sâmbătă, 20 octombrie, ora 15:00
SCM Gloria Buzău – CSM Râmnicu Sărat 4-2
CSM Bucovina Rădăuţi – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-0
ACS Şomuz Fălticeni – CSM Paşcani 2-1
CSM Focşani 2007 – CS Ştiinţa Miroslava 1-2
ACS Foresta Suceava – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi 0-0
ACS KSE Târgu Secuiesc – AFC Metalul Buzău 1-1

CLASAMENT

 

Seria a II-a

Vineri, 19 octombrie, ora 15:00
ACS Înainte Modelu – CS Făurei 1-2

Sâmbătă, 20 octombrie, ora 13:00
AFC Progresul 1944 Spartac – SC Fotbal Club FCSB SA 2 2-1

Sâmbătă, 20 octombrie, ora 15:00
AS FC Agricola Borcea – ACSM Olteniţa 1-2
Fotbal Club Rapid – CS Afumaţi 0-0
AFC Unirea 04 Slobozia – CS Medgidia 2-0
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – ACS Sportul Chiscani 1-3
SC Popeşti-Leordeni – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 3-0 la masa verde (oaspeții și-au uitat legitimațiile acasă)

CS Tunari stă.

CLASAMENT

 

Seria a III-a

Vineri, 19 octombrie, ora 15:00
CSM Alexandria – AS FC Pucioasa 2-0
AFC Astra 2 – SC FC Voluntari SA 2 0-6
ACSO Filiaşi – ACS SR Municipal Braşov 2-4
AFC Hermannstadt 2 – ACS Viitorul Domneşti 5-0

Sâmbătă, 20 octombrie, ora 15:00
ACS Flacăra Horezu – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 1-0
CS Sporting Roşiori 2008 – CSM Flacăra Moreni 1-0

Sâmbătă, 20 octombrie, ora 16:00
ACS Unirea Bascov – U Craiova 1948 SA 0-2

Duminică, 21 octombrie, ora 15:00
U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 – CS Atletic Bradu 0-1

CLASAMENT

 

Seria a IV-a

Vineri, 19 octombrie, ora 15:00
CSM Lugoj – ACS Dumbrăviţa 1-2
CS Millenium Giarmata – CS Ocna Mureş 4-1
AFC Unirea 1924 – CS Naţional Sebiş 2-2
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 4-2

Sâmbătă, 20 octombrie, ora 15:00
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – Colegiul Naţional Sportiv Cetate 2-0
CS Crişul Chişineu Criş – ACS Industria Galda 1-0
CS Hunedoara – CS Şoimii Lipova 3-2
CSM Școlar Reșita – ACS FC Avrig 0-0

CLASAMENT

 

Seria a V-a

Vineri, 19 octombrie, ora 15:00
ACS MSE Târgu Mureş – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-0
ACS Unu Fotbal Club Gloria – ACS Sticla Arieșul Turda 1-2
FC Unirea Dej – CSM Avântul Reghin 1-1
AFC Odorheiu Secuiesc – ACS Olimpic Cetate Râşnov 0-1
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – AFC Hărman 2-1

Sâmbătă, 20 octombrie, ora 15:00
CS Minaur Baia Mare – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 2-1
CS Iernut – AFC Unirea Tăşnad 6-2
ACS Fotbal Comuna Recea – CS Gaz Metan Mediaş 2 3-0

CLASAMENT