Liga a III-a, etapa a 10-a. Program, rezultate, clasamente

Liga a III-a a ajuns la etapa a zecea din noua stagiune de campionat, runda disputându-se în acest sfârști de săptămână.

Partidele se vor juca de la ora obișnuită, 15:00, excepție făcând două partide: Otelul Galați – CSM Roman și Turris-Oltul Turnu Măgurele – Astra 2, acestea urmând să se dispute de la ora 17:00.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 26 oct, ora 15:00
CSM Paşcani – CSM Focşani 2007 – 0-2

Sâmbătă, 27 oct, ora 15:00
CSM Râmnicu Sărat – AFC Metalul Buzău – 0-2
CS Sporting Lieşti – ACS KSE Târgu Secuiesc – 2-0
CS Ştiinţa Miroslava – ACS Foresta Suceava – 4-0
ASMS ACS Sănătatea Darabani – ACS Şomuz Fălticeni 2-3
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – AFC Botoşani 2 – 2-1
SCM Gloria Buzău – CSM Bucovina Rădăuţi – 2-0

Sâmbătă, 27 oct, ora 17:00
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Roman 2-0

CLASAMENT

 

Seria a II-a

Vineri, 26 oct, ora 15:00
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – SC Popeşti-Leordeni – 4-1
AS FC Agricola Borcea – Fotbal Club Rapid – 0-7

Sâmbătă, 27 oct, ora 15:00
ACSM Olteniţa – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – 1-0
ACS Sportul Chiscani – AFC Progresul 1944 Spartac – 1-2
CS Făurei – CSA Axiopolis Sport Cernavodă – 0-0
CS Medgidia – ACS Înainte Modelu – 1-2
CS Afumaţi – CS Tunari – 1-2

Unirea Slobozia stă.

CLASAMENT

 

Seria a III-a

Vineri, 26 oct, ora 15:00
CSM Flacăra Moreni – AFC Hermannstadt 2 – 2-0
CS Atletic Bradu – CS Sporting Roşiori 2008 – 0-2
U Craiova 1948 SA – ACSO Filiaşi – 1-0
SC FC Voluntari SA 2 – ACS Unirea Bascov – 2-2
CSM Alexandria – ACS Flacăra Horezu – 0-1

Vineri, 26 oct, ora 17:00
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – AFC Astra 2 – 2-0

Sâmbătă, 27 oct, ora 15:00
AS FC Pucioasa – ACS Viitorul Domneşti – 7-0
ACS SR Municipal Braşov – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 – 2-4

CLASAMENT

 

Seria a IV-a

Vineri, 26 oct, ora 15:00
Colegiul Naţional Sportiv Cetate – ACS FC Avrig – 2-1
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSM Școlar Reșita – 0-1
CS Naţional Sebiş – AFC Metalurgistul Cugir 1939 – 2-1
CS Şoimii Lipova – CS Millenium Giarmata – 4-1
ACS Dumbrăviţa – CS Hunedoara – 1-3

Sâmbătă, 27 oct, ora 15:00
CS Ocna Mureş – AFC Unirea 1924 – 1-3
ACS Industria Galda – CSM Lugoj – 5-1
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Crişul Chişineu Criş – 2-1

CLASAMENT

 

Seria a IV-a

Vineri, 26 oct, ora 15:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Gaz Metan Mediaş 2 – 5-0
CSM Avântul Reghin – AFC Odorheiu Secuiesc – 2-0
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – FC Unirea Dej – 3-1
ACS Sticla Arieșul Turda – CS Minaur Baia Mare – 2-2
ACS MSE Târgu Mureş – ACS Unu Fotbal Club Gloria – 1-1

Sâmbătă, 27 oct, ora 15:00
AFC Hărman – ACS Fotbal Comuna Recea – 0-3
AFC Unirea Tăşnad – FC CFR 1907 Cluj SA 2 – 2-2
ACS Olimpic Cetate Râşnov – CS Iernut – 3-0

CLASAMENT

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *