LIGA A III-A | Etapa a 25-a. Program, rezultate, clasamente

Înainte de Paște, Liga a III-a își va disputa etapa cu numărul 25. Meciurile se vor juca vineri, de la ora 17:00, excepție făcând doar două partide.

Meciul dintre CS Tunari și CS Afumați se va disputa la ora 14:00, iar Rapid București va juca la ora 16:00, în compania celor de la Agricola Borcea.

CSM Oltenița, codașa Seriei a II-a, va câștiga la masa verde meciul cu Delta Dobrogea Tulcea, echipă exclusă din campionat, iar Oțelul va sta. Turris va înfrunta satelitul Astrei Giurgiu, iar Craiova lui Mititelu merge la Filiași.

Programul complet:

SERIA I

Vineri, 26 aprilie, ora 17:00
AFC Metalul Buzău – CSM Râmnicu Sărat – 1-0
ACS KSE Târgu Secuiesc – CS Sporting Lieşti – 5-2
ACS Foresta Suceava – CS Ştiinţa Miroslava – 3-1
CSM Focşani 2007 – CSM Paşcani – 2-0
ACS Şomuz Fălticeni – ASMS ACS Sănătatea Darabani – 5-2
AFC Botoşani 2 – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – 0-2
CSM Bucovina Rădăuţi – SCM Gloria Buzău – 0-0

ACS Suporter Club Oţelul Galaţi stă.

CLASAMENT


SERIA A II-A

Vineri, 26 aprilie, ora 14:00
CS Tunari – CS Afumaţi – 0-2

Vineri, 26 aprilie, ora 16:00
Fotbal Club Rapid – AS FC Agricola Borcea – 6-0

Vineri, 26 aprilie, ora 17:00
SC Popeşti-Leordeni – SC Fotbal Club FCSB SA 2 – 5-0
AFC Progresul 1944 Spartac – ACS Sportul Chiscani – 8-0
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – CS Făurei – 1-0
ACS Înainte Modelu – CS Medgidia – 2-3

ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – ACSM Olteniţa 0-3 la masa verde (Delta a fost exclusă din campionat)

AFC Unirea 04 Slobozia stă.

CLASAMENT


SERIA A III-A

Vineri, 26 aprilie, ora 17:00
ACS Viitorul Domneşti – AS FC Pucioasa – 1-7
AFC Hermannstadt 2 – CSM Flacăra Moreni – 1-3
CS Sporting Roşiori 2008 – CS Atletic Bradu – 1-2
U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 – ACS SR Municipal Braşov – 2-0
ACSO Filiaşi – U Craiova 1948 SA – 1-2
ACS Unirea Bascov – SC FC Voluntari SA 2 – 0-1
AFC Astra 2 – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – 0-1
ACS Flacăra Horezu – CSM Alexandria – 0-2

CLASAMENT


SERIA A IV-A

Vineri, 26 aprilie, ora 17:00
ACS FC Avrig – LPS Cetate Deva – 4-2
CSM Şcolar Reşiţa – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – 4-3
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – CS Naţional Sebiş – 2-2
AFC Unirea 1924 – CS Ocna Mureş – 2-0
CS Millenium Giarmata – CS Şoimii Lipova – 2-3
CS Hunedoara – ACS Dumbrăviţa – 2-1
CSM Lugoj – ACS Industria Galda – 2-5
CS Crişul Chişineu Criş – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – 2-1

CLASAMENT


SERIA A V-A

Vineri, 26 aprilie, ora 17:00
CS Gaz Metan Mediaş 2 – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – 0-8
ACS Fotbal Comuna Recea – AFC Hărman – 4-4
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – AFC Unirea Tăşnad – 6-1
CS Iernut – ACS Olimpic Cetate Râşnov – 1-3
AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Avântul Reghin – 1-3
FC Unirea Dej – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – 3-1
CS Minaur Baia Mare – ACS Sticla Arieșul Turda – 1-4
ACS Unu Fotbal Club Gloria – ACS MSE Târgu Mureş – 7-1

CLASAMENT