Liga a III-a, etapa a 27-a. Program, rezultate, clasamente

Este o săptămână plină pentru echipele din Liga a III-a. Vor juca o etapă intermediară la mijlocul acestei săptămâni, urmând ca în weekend să revină din nou pe teren. Astfel, etapa cu numărul 27 se va disputa marți și miercuri, după programul de mai jos.

Primele trei echipe promovate matematic în Liga a II-a, Gloria Buzău, Rapid București și Turris Turnu Măgurele au meciuri în deplasare, dar sunt deja cu gândul la ceea ce vor face în sezonul următor.

Lupta rămâne strânsă în ultimele două serii. Școlar Reșița și Șoimii Lipova sunt la egalitate de puncte și se luptă pentru supremația în Seria a IV-a. În Seria a V-a, Csikszereda Miercurea Ciuc are un avans de doar două puncte în fața celor de la Comuna Recea și rămâne de văzut cine va ieși campioană.

Programul complet:

SERIA I

Marți, 7 mai, ora 18:00
ACS KSE Târgu Secuiesc – CS Ştiinţa Miroslava 0-2

Miercuri, 8 mai, ora 16:00
CSM Focşani 2007 – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 1-1

Miercuri, 8 mai, ora 18:00
CS Sporting Lieşti – CSM Râmnicu Sărat 4-1
AFC Metalul Buzău – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi 1-0
ACS Foresta Suceava – ASMS ACS Sănătatea Darabani 5-1
ACS Şomuz Fălticeni – SCM Gloria Buzău 0-2
AFC Botoşani 2 – CSM Bucovina Rădăuţi 1-0

CSM Paşcani stă.

CLASAMENT


SERIA A II-A

Miercuri, 8 mai, ora 14:00
ACS Înainte Modelu – CS Afumaţi 1-5

Miercuri, 8 mai, ora 18:00
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – ACSM Olteniţa 1-1
SC Popeşti-Leordeni – CS Făurei 1-1
AFC Progresul 1944 Spartac – CS Medgidia 3-0
AFC Unirea 04 Slobozia – AS FC Agricola Borcea 3-3
CS Tunari – Fotbal Club Rapid 0-2

ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – ACS Sportul Chiscani 0-3 la masa verde (Delta a fost exclusă din campionat)

CSA Axiopolis Sport Cernavodă stă.

CLASAMENT


SERIA A III-A

Marți, 7 mai, ora 18:00
CSM Flacăra Moreni – AS FC Pucioasa 1-3
ACS Viitorul Domneşti – CS Atletic Bradu 0-8
CS Sporting Roşiori 2008 – U Craiova 1948 SA 2-6
U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 – SC FC Voluntari SA 2 1-0
ACSO Filiaşi – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 1-4
ACS Unirea Bascov – CSM Alexandria 5-2

Miercuri, 8 mai, ora 18:00
AFC Hermannstadt 2 – ACS SR Municipal Braşov 2-0
AFC Astra 2 – ACS Flacăra Horezu 0-4

CLASAMENT


SERIA A IV-A

Marți, 7 mai, ora 18:00
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – LPS Cetate Deva 2-0
ACS FC Avrig – CS Naţional Sebiş 0-1
CSM Şcolar Reşiţa – CS Ocna Mureş 2-0
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – CS Şoimii Lipova 1-1
AFC Unirea 1924 – ACS Dumbrăviţa 1-3
CSM Lugoj – CS Crişul Chişineu Criş 0-1

Miercuri, 8 mai, ora 18:00
CS Millenium Giarmata – ACS Industria Galda 1-3
CS Hunedoara – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 1-2

CLASAMENT


SERIA A V-A

Marți, 7 mai, ora 18:00
AFC Hărman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-2
ACS Fotbal Comuna Recea – ACS Olimpic Cetate Râşnov 4-0
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – CSM Avântul Reghin 2-2
CS Iernut – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 1-5
AFC Odorheiu Secuiesc – ACS Sticla Arieșul Turda 1-2
FC Unirea Dej – ACS MSE Târgu Mureş 5-1
CS Minaur Baia Mare – ACS Unu Fotbal Club Gloria 1-1

Miercuri, 8 mai, ora 15:00
CS Gaz Metan Mediaş 2 – AFC Unirea Tăşnad 0-3

CLASAMENT

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *