Liga a 3-a | Etapa a 2-a | Program si rezultate | Partide echilibrate

Cea de-a doua etapa a Ligii a 3-a se desfasoara la sfarsitul acestei saptamani pe parcursul a doua zile. Ca in fiecare August, meciurile incep la orele 18.00 cu o singura exceptie, partida de la Galati dintre SC Otelul si Universitatea Dunarea de Jos, partida ce se va desfasura Sambata cu incepere de la orele 19.00.

Iata programul si rezultatele celor 5 serii:

SERIA 1

Vineri, 30 August
Aerostar Bacău – Şomuz Fălticeni  – 1-0
FC Botoşani 2 – Ozana Târgu Neamţ  – 1-1
Sambata, 31 August
Bucovina Radauti – CSM Bacau  –  1-0
Sporting Liesti – Husana Husi  –  2-1
KSE Targu Secuiesc – Foresta Suceava  –  1-1
Stiinta Miroslava – CSM Pascani  –  3-2
CSM Focsani – CSM Ceahlaul Piatra Neamt  –  2-1
Sambata, 31 August, ora 19:00
SC Otelul Galati – Universitatea Dunărea de Jos Galati  –  2-0

VEZI CLASAMENT SERIA 1!

SERIA 2

Vineri, 30 August
Dacia Unirea Braila – Recolta Gheorghe Doja  –  3-2
Sambata, 31 August
CS Tunari – CS Faurei  –  3-2
Axiopolis Sport Cernavoda – SC Popesti Leordeni  –  1-4
Unirea Slobozia – Inainte Modelu  –  2-0
CS Afumati – Poseidon Limanu-2 Mai  –  2-0
Agricola Borcea – Mostistea Ulmu  –  2-2
CS Medgidia – FCSB 2  –  0-0
Viitorul Ianca – Metalul Buzau  –  1-3

VEZI CLASAMENT SERIA 2!

SERIA 3

Vineri, 30 August
Unirea Bascov – Universitatea Craiova 2  –  2-2
AFC Astra 2 – Vedita Colonesti  –  0-1
CSM Alexandria – CS Blejoi  –  0-0
Sambata, 31 August
Progresul Spartac – CS Balotesti  –  2-0
Olimpic Cetate Rasnov – FC Voluntari 2  –  1-2
Sporting Rosiori – Flacara Moreni  –  1-0
Tractorul Cetate – CSM Slatina  –  0-8
SR Municipal Brasov – FC Pucioasa  –  1-0

VEZI CLASAMENT SERIA 3!

SERIA 4

Vineri, 30 August
ACS Poli Timisoara – ACSO Filiasi   –  1-2
LPS Cetate Deva – CSC Ghiroda si Giarmata Vii  –  0-4
Sambata, 31 August
U Craiova 1948 SA – Gilortul Targu Carbunesti  –  2-1
Flacara Horezu – Soimii Lipova  –  2-0
CS Hunedoara – National Sebis  –  4-2
Gloria Lunca Teuz Cermei – Viitorul Daesti  –  2-4
Crisul Chisineu Cria – CSC Dumbravita  –  1-1
Fortuna Becicherecu Mic – Progresul Pecica  –  2-0

VEZI CLASAMENT SERIA 4!

SERIA 5

Vineri, 30 August
Unirea Dej – Metalurgistul Cugir  –  0-0
AFC Odorheiu Secuiesc – CSC Sanmartin  –  3-3

Sanatatea Cluj – Avantul Reghin  –  1-1
Sambata, 31 August
Minaur Baia Mare – Fotbal Comuna Recea  –  1-1
Industria Galda – Sticla Ariesul Turda  –  0-1
Luceafarul Oradea – CFR Cluj 2  –  2-1
Unirea 1924 – Unu Fotbal Club Gloria  –  4-0
SCM Zalau – Viitorul Selimbar  –  2-2

VEZI CLASAMENT SERIA 5!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *