Liga 3 | Etapa 3 | Program si rezultate | FC U Craiova deplasare dificila la Filiasi

Liga a 3-a si-a programat etapa cu numarul 3 in acest sfarsit de saptamana pe parcursul a doua zile, Vineri si Sambata.
Fiecare dintre cele 5 serii si-a programat cate 8 partide astfel incat cele 40 de jocuri vor avea de oferit un fotbal adevarat. Exceptie va face partida dintre Poseidon 2 Mai Limanu si Agricola Borcea, partida amanata deoarece cativa fotbalisti de la gazde au fost convocati la Nationala de Fotbal pe Plaja a Romanaiei.

Iata programul etapei a 3-a din Liga a 3-a:

SERIA 1

vineri, 6 septembrie, ora 17:00
Ozana Targu Neamt – Aerostar Bacau  –  1-2
CSM Bacau – Sporting Liesti  –  1-0
Sambata, 7 septembrie, ora 17:00
CSM Ceahlaul Piatra Neamt – FC Botosani 2  –  4-0
CSM Pascani – CSM Focsani  –  0-2
Universitatea Dunarea de Jos Galati – Stiinta Miroslava  –  2-2
Foresta Suceava – SC Otelul Galati  –  3-0
Husana Husi – KSE Targu Secuiesc  –  0-0
Somuz Falticeni – Bucovina Radauti  –  0-5

SERIA 2

Vineri, 6 septembrie, ora 17:00
FCSB 2 – Dacia Unirea Braila  –  2-1
Inainte Modelu – CS Afumati  –  1-1
Sambata, 7 septembrie, ora 17:00
Metalul Buzau – CS Tunari  –  0-1
Recolta Gheorghe Doja – Viitorul Ianca  –  0-1
Mostistea Ulmu – CS Medgidia  –  4-1
SC Popesti Leordeni – Unirea Slobozia  –  0-0
CS Faurei – Axiopolis Sport Cernavoda  –  3-0

SERIA 3

Vineri, 6 septembrie, ora 17:00
CSM Slatina – AFC Astra 2  –  1-0
Flacara Moreni – Tractorul Cetate  –  5-0
FC Voluntari 2 – Sporting Rosiori  –  5-1
Universitatea Craiova 2 – Olimpic Cetate Rasnov  –  1-3
Sambata, 7 septembrie, ora 17:00
FC Pucioasa – Progresul Spartac  –  0-0
CS Blejoi – SR Municipal Brasov  –  1-1
Vedita Colonesti – CSM Alexandria  –  0-1
CS Balotesti – Unirea Bascov  –  2-0

SERIA 4

Vineri, 6 septembrie, ora 17:00
CSC Dumbravita – Fortuna Becicherecu Mic  –  0-0
Soimii Lipova – CS Hunedoara  –  1-0

ACSO Filiasi – U Craiova 1948 SA  –  2-3 
Sambata, 7 septembrie, ora 17:00
Progresul Pecica – ACS Poli Timisoara  –  3-2
CSC Ghiroda si Giarmata Vii – Crisul Chisineu Cris  –  2-1
Viitorul Daesti – LPS Cetate Deva  –  1-1
National Sebis – Gloria Lunca Teuz Cermei  –  1-1
Gilortul Targu Carbunesti – Flacara Horezu  –  1-1

SERIA 5

Vineri, 6 septembrie, ora 17:00
Viitorul Selimbăr – Unirea Dej  –  2-0
Avantul Reghin – Unirea 1924   –  1-0
CS Sanmartin – Sanatatea Cluj  –  3-0
CFR Cluj 2 – AFC Odorheiu Secuiesc  –  1-1

Sticla Ariesul Turda – Luceafarul Oradea  –  0-1
Sambata, 7 septembrie, ora 17:00
Unu Fotbal Club Gloria – SCM Zalau  –  1-0
Fotbal Comuna Recea – Industria Galda  –  8-2
Metalurgistul Cugir – Minaur Baia Mare  –  1-1

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *