Liga 3 | Etapa 5 | Program si rezultate | Slatina profita de pasul gresit al CSM Alexandria

Liga a treia a ajuns la etapa cu numărul 5.
Astăzi, cu incepere de la orele 17.00, se vor desfăşura 17 partide din totalul de 40.

Iată programul:

SERIA 1

vineri, 20 septembrie, ora 17:00
CSM Bacău – SC Oţelul Galaţi     0-2
sâmbătă, 21 septembrie, ora 17:00
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Aerostar Bacău
CSM Paşcani – Ozana Târgu Neamţ
Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – FC Botoşani 2
Foresta Suceava – CSM Focşani
Huşana Huşi – Ştiinţa Miroslava
Şomuz Fălticeni – KSE Târgu Secuiesc
Bucovina Rădăuţi – Sporting Lieşti    

SERIA 2

vineri, 20 septembrie, ora 17:00
FCSB 2 – Metalul Buzău    0-0
Înainte Modelu – CS Medgidia     2-1

sâmbătă, 21 septembrie, ora 17:00
Recolta Gheorghe Doja – CS Tunari
Mostiştea Ulmu – Viitorul Ianca
Podeidon Limanu-2 Mai – Dacia Unirea Brăila
SC Popeşti Leordeni – Agricola Borcea
CS Făurei – CS Afumaţi
Axiopolis Sport Cernavodă – Unirea Slobozia    

SERIA 3

vineri, 20 septembrie, ora 17:00
CSM Slatina – SR Municipal Braşov    3-0
Flacăra Moreni – CSM Alexandria    2-1
FC Voluntari 2 – AFC Astra 2    0-4
Universitatea Craiova 2 – Tractorul Cetate    3-2
CS Baloteşti – Sporting Roşiori    4-0
Unirea Bascov – Olimpic Cetate Râşnov     4-4
sâmbătă, 21 septembrie, ora 17:00
CS Blejoi – Progresul Spartac
Vediţa Coloneşti – FC Pucioasa    

SERIA 4

vineri, 20 septembrie, ora 17:00
CSC Dumbrăviţa – ACS Poli Timişoara    2-0
Şoimii Lipova – LPS Cetate Deva     1-1
vineri, 20 septembrie, ora 18:00
U Craiova 1948 SA – Flacăra Horezu     1-0
sâmbătă, 21 septembrie, ora 17:00
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Progresul Pecica
Viitorul Dăeşti – Fortuna Becicherecu Mic
Naţional Sebiş – Crişul Chişineu Criş
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Gloria Lunca Teuz Cermei
ACSO Filiaşi – CS Hunedoara    

SERIA 5

vineri, 20 septembrie, ora 17:00
Fotbal Comuna Recea – AFC Odorheiu Secuiesc     2-0
Avântul Reghin – Viitorul Şelimbăr    1-1
CSC Sânmartin – SCM Zalău    3-2
CFR Cluj 2 – Unirea 1924     2-1
Sticla Arieşul Turda – Sănătatea Cluj    0-1
Metalurgistul Cugir – Luceafărul Oradea     0-3
sâmbătă, 21 septembrie, ora 17:00
Unu Fotbal Club Gloria – Unirea Dej
Minaur Baia Mare – Industria Galda

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *