Liga 3 | Etapa 7 | Program – Rezultate – Clasament | Slobozia – Afumati, meciul etapei

Vineri si Sambata, 4-5 Octombrie, se vor desfasura partidele de fotbal ce conteaza pentru etapa a 7-a din Liga a 3-a.
De retinut ca ora oficiala de incepere a partidelor in luna Octombrie este 15.00.
Singura exceptie a celor 40 meciuri din etapa a 7-a este intalnirea dintre ACSO Filiasi si Cetate Deva, partida ce se va disputa Vineri de la orele 16.00. De altfel, cei din Filiasi isi vor inaugura noul stadion odata cu disputarea acestei partide.

Meciul vedeta al celor 5 serii pare sa se desfasoare la Slobozia, acolo unde Unirea din localitate, formatie clasata pe locul secund in Seria a 2-a, va intalni liderul CS Afumati, intr-o confruntare pentru fotoliul de lider.

Iata programul complet al etapei a 7-a:

SERIA  1

Vineri, 04 Octombrie
CSM Bacau – CSM Focsani  –  0-0
Sambata, 05 Octombrie
CSM Pascani – Aerostar Bacau  –  0-7
Universitatea Dunarea Galati – Ceahlaul P. Neamt  –  0-1
Foresta Suceava – Ozana Tg. Neamt  –  3-1
Husana Husi – Botosani 2  –  2-1
Somuz Falticeni -Stinta Miroslava  –  0-2
Bucovina Radauti – SC Otelul Galati  –  1-2
Sporting Liesti – KSE Tg. Secuiesc  –  1-0

VEZI CLASAMENT SERIA 1

SERIA  2

Vineri, 04 Octombrie
FCSB 2 – CS Tunari  –  2-4
Inainte Modelu – Viitorul Ianca  –  1-0
Sambata, 05 Octombrie
Mostistea Ulmu – Recolta Ghe. Doja  –  3-0
Poseidon Limanu 2 Mai – Metalul Buzau  –  0-1
SC Popesti-Leordeni – Dacia Unirea Braila  –  2-0
CS Faurei – CS Medgidia  –  1-1
Axiopolis Cernavoda – Agricola Borcea  –  5-4
Unirea Slobozia – CS Afumati  –  2-1

VEZI CLASAMENT SERIA 2

SERIA  3

Vineri, 04 Octombrie
CSM Slatina – CS Blejoi  –  2-0
Flacara Moreni – FC Pucioasa  –  3-0
FC Voluntari 2 – SR Municipal Brasov  –  3-2
CS Universitatea Craiova 2 – CSM Alexandria  –  2-0
CS Balotesti – Astra 2  –  2-1
Unirea Bascov – Tractorul Cetate  –  5-0
Sambata, 05 Octombrie
Vedita Colonesti – Progresul Spartac  –  0-2
Olimpic Cetate Rasnov – Sporting Rosiori  –  3-0

VEZI CLASAMENT SERIA 3

SERIA  4

Vineri, 04 Octombrie
Spoimii Lipova – Fortuna Becicherecu Mic  –   2-2
ACSO Filiasi – Cetate Deva  –  1-0
Sambata, 05 Octombrie
Ghiroda si Giarmata Vii – ACS Poli Timisoara  –  5-0
Viitorul Daesti – CS Dumbravita  –  3-3
National Sebis – Progresul Pecica  –  1-2
Gilortul Tg. Carbunesti – Crisul Chisineu Cris  –  0-3
FC U Craiova – Gloria Lunca Teuz  –  1-1
Flacara Horezu – CS Hunedoara  –  3-0

VEZI CLASAMENT SERIA 4

SERIA  5

Vineri, 04 Octombrie
Avantul Reghin – Unirea Dej  –  3-0
CS Sanmartin – Unu FC Gloria  –  3-2
CFR 2 – Viitorul Selimbar  –  1-1
Sticla Ariesul Turda – SCM Zalau  –  2-1
Sambata, 05 Octombrie
Fotbal Comuna Recea – Unirea 1924  –  2-2
Metalurgistul Cugir – Sanatatea Cluj  –  0-0
Minaur Baia Mare – Odorheiul Secuiesc  –  2-0
Industria Galda – Luceafarul Oradea  –  2-6

VEZI CLASAMENT SERIA 5

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *