Liga a III-a revine! Programul complet al etapei

Liga a III-a se reia în acest sfârșit de săptămână, după ce prima etapă din acest an a fost amânată din cauza condițiilor meteo.

Seriile I, a IV-a și a V-a vor debuta în acest an cu etapa cu numărul 17, în timp ce Seriile a II-a și a III-a vor evolua în etapa cu numărul 15.

Programul complet

Seria I, etapa a 17-a

Vineri, 9 martie
15:00 CSM Roman – AFC Metalosport Galaţi 11-0
15:00 CSM Paşcani – CS Sporting Lieşti 0-1
15:00 AFC Odorheiu Secuiesc – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi 0-0

Sâmbătă, 10 martie
15:00 ACS KSE Târgu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 3-5
15:00 CSM Bucovina Rădăuţi – CS Aerostar Bacău 0-1
15:00 CSM Focşani 2007 – AFC Hărman 0-1

ASMS ACS Sănătatea Darabani stă.

Nu se dispută:
CS Avântul Valea Mărului – ACS Olimpic Cetate Râşnov 0-3 la masa verde, gazdele s-au retras

Seria a II-a, a 15-a

Vineri, 9 martie
15:00 ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – ACSM Olteniţa 1-1
15:00 CSM Râmnicu Sărat – AFC Unirea 04 Slobozia 0-3

Sâmbătă, 10 martie
15:00 ACS Înainte Modelu – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 1-2
15:00 AFC Metalul Buzău – SC Fotbal Club FCSB SA 2 1-2
15:00 AFC Progresul 1944 Spartac – ACS Sportul Chiscani 2-0
15:00 ASSCS Farul Constanţa – SC FC Voluntari SA 2 3-0
15:00 ACS Victoria Traian – AS FC Agricola Borcea 1-3

Seria a III-a, a 15-a

Vineri, 9 martie
13:00 AFCM Alexandria – ACS Viitorul Domneşti 7-0
15:00 CS Atletic Bradu – AFC Astra 2 0-1
15:00 CS Concordia Chiajna 2 – AS FC Aninoasa 3-2
15:00 CSM Flacăra Moreni – CS Tunari 1-0

Sâmbătă, 10 martie
15:00 ACSF Voinţa Turnu Măgurele – SC Popeşti-Leordeni 0-1

Duminică, 11 martie
14:00 ACS Petrolul 52 – CS Sporting Roşiori 2008 1-0

Mioveni 2 stă.

Seria IV-a, etapa a 17-a

Vineri, 9 martie
15:00 CS Şoimii Lipova – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 1-1
15:00 CS Millenium Giarmata – AFC Hermannstadt 2 3-3
15:00 CNS Cetate Deva – CS Internaţional Băleşti 0-0

Sâmbătă, 10 martie
15:00 CSM Școlar Reșita – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 11-0
15:00 ACS Ghiroda – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 0-2
15:00 Club Sportiv U Craiova SA 2 – CSM Lugoj 3-4
15:00 ACS Şirineasa – CS Naţional Sebiş 1-1

ACSO Filiaşi stă.

Seria a V-a, etapa a 17-a

Vineri, 9 martie
15:00 CS Gaz Metan Mediaş 2 – ACS Performanţa Ighiu 0-4
15:00 AFC Unirea 1924 Alba Iulia – ACS Fotbal Comuna Recea 0-1
15:00 CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – ACS Industria Galda 1-1

Sâmbătă, 10 martie
15:00 CS Iernut – AFC Metalurgistul Cugir 1939 1-1
15:00 ACS FC Avrig – CSM Avântul Reghin 2-1
15:30 AS FC Universitatea Cluj – FC Unirea Dej 2-0

AFC Unirea Tăşnad stă.

Nu se dispută:
ACS Viitorul Ghimbav – FC CFR 1907 Cluj SA 2 0-3 la masa verde, gazdele s-au retras