Patru medalii în Portugalia. De trei ori podium pentru Denisa Stoian

Cele două gimnaste de la CSM Ploiești care au reprezentat România au obținut un bilanț bun în Portugalia

Participarea Denisei Stoian și Mirunei Ciocârlan la o puternică competiție de gimnastică ritmică în Portugalia ca reprezentante ale României s-a încheiat cu un bilanț bun. Stoian, sportiva care obținuse, de curând, calificarea la Jocurile Olimpice de Tineret din Argentina, a obținut trei medalii, două de argint și una de bronz. Pe locul doi în proba de cerc s-a situat și Miruna Ciocârlan. Cele două gimnaste au avut parte de o concurență acerbă, cu 350 de sportive din 17 țări la start, dar au avut o comportare notabilă, dătătoare de speranțe justificate pentru următoarele concursuri importante.