Liga a III-a, etapele a 14-a și a 16-a. Program și rezultate

Etapele rămase restante de la reluarea campionatului în Liga a III-a se dispută la începutul acestei săptămâni. Aceste runde au fost amânate din cauza condițiilor meteo nefavorabile și reprogramate pentru perioada 27-28 martie.

Programul complet

Seria I, etapa a 16-a

Miercuri, 28 martie
ora 15:00 AFC Hărman – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0
ora 15:00 Aerostar Bacău – CSM Focşani 4-1
ora 15:00 Sporting Lieşti – Sănătatea Darabani 1-0
ora 15:00 Olimpic Cetate Râşnov – CSM Paşcani 3-1
ora 15:00 CSM Roman – KSE Târgu Secuiesc 2-1

Metalosport Galaţi – Suporter Club Oţelul Galaţi 0-3 (la ”masa verde”). Metalosport a fost exclusă din campionat
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Avântul Valea Mărului 3-0 (la ”masa verde”). Avântul s-a retras din campionat.

Bucovina Rădăuţi stă.


Seria a II-a, etapa a 14-a

Marţi, 27 martie
ora 15:00 FC Voluntari 2 – Victoria Traian 1-0
ora 15:00 Sportul Chișcani – CSM Râmnicu Sărat 4-0
ora 15:00 FCSB 2 – Delta Dobrogea Tulcea 4-0
ora 15:00 Înainte Modelu – Metalul Buzău 2-0

Miercuri, 28 martie
ora 15:00 Axiopolis Sport Cernavodă – Agricola Borcea 7-1
ora 15:00 Unirea Slobozia – ASSCS Farul Constanţa 0-5
ora 15:00 ACSM Olteniţa – Progresul Spartac 0-0


Seria a III-a, etapa a 14-a

Marţi, 27 martie
ora 15:00 FC Aninoasa – Flacăra Moreni 3-4
ora 15:00 CS Mioveni 2 – Atletic Bradu 2-0

Miercuri, 28 martie
ora 13:00 SC Popeşti Leordeni – AFCM Alexandria 0-4
ora 15:00 Sporting Roşiori – Concordia Chiajna 2 2-0
ora 15:00 AFC Astra 2 – Voinţa Turnu Măgurele 0-1

Viitorul Domneşti – Petrolul Ploieşti 0-3 (la ”masa verde”). Gazdele au anunţat FRF că nu pot organiza meciul.

CS Tunari stă.


Seria a IV-a, etapa a 16-a

Marţi, 27 martie
ora 15:00 ACSO Filiaşi – Internaţional Băleşti 3-0
ora 15:00 Naţional Sebiş – CNS Cetate Deva 3-0
ora 15:00 AFC Hermannstadt 2 – ACS Şirineasa 0-4
ora 15:00 Gloria Lunca Teuz Cermei – Millenium Giarmata 3-7
ora 15:00 Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – CS U Craiova 2 2-4
ora 15:00 Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACS Ghiroda 0-2

Miercuri, 28 martie
ora 15:00 CSM Lugoj – Şoimii Lipova 1-3

CSM Şcolar Reşita stă.


Seria a V-a, etapa a 16-a

Marţi, 27 martie
ora 15:00 Metalurgistul Cugir – FC Avrig 1-1
ora 15:00 ACS Fotbal Comuna Recea – CS Iernut 5-1

Miercuri, 28 martie

ora 15:00 Unirea Dej – Unirea Tăşnad 0-2
ora 15:00 Avântul Reghin – Sănătatea Cluj 2-0
ora 15:00 Gaz Metan Mediaş 2 – Unirea Alba Iulia 1-1

Marţi, 10 aprilie
ora 17:00 CFR Cluj 2 – Universitatea Cluj

Industria Galda – Viitorul Ghimbav 3-0 (la ”masa verde”). Viitorul Ghimbav s-a retras din campionat.

Performanţa Ighiu stă.