Liga a III-a, etapa a 8-a. Program, rezultate, clasamente

Etapa a opta a Ligii a III-a se va disputa în acest sfârșit de săptămână, de la ora obișnuită, 15:00, excepție făcând câteva partide.

Având programat meciul cu Bragadiru în cadrul acestei runde, Rapid București va sta. Oțelul Galați joacă pe teren propriu, iar meciul Craiovei lui Mititelu a fost programat peste o lună. CS Afumați și Turris-Oltul Turnu Măgurele vor fi și ele gazde.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 12 octombrie, ora 15:00
CSM Râmnicu Sărat – ACS KSE Târgu Secuiesc 2-0
CSM Paşcani – AFC Botoşani II 0-3

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 15:00
AFC Metalul Buzău – CSM Roman – 1-0
CS Sporting Lieşti – ACS Foresta Suceava – 0-0
CS Ştiinţa Miroslava – ACS Şomuz Fălticeni – 2-1
ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi – 0-1
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – SCM Gloria Buzău – 0-1

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 17:00
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Focşani 2007 – 2-1

CLASAMENT

Seria a II-a

Vineri, 12 octombrie, ora 15:00
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – AFC Progresul 1944 Spartac 1-2
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 0-1

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 15:00
ACSM Olteniţa – SC Popeşti-Leordeni – 0-1
ACS Sportul Chiscani – ACS Înainte Modelu – 2-3
CS Făurei – AFC Unirea 04 Slobozia – 1-2
CS Medgidia – CS Tunari – 1-1
CS Afumaţi – AS FC Agricola Borcea – 4-0

Fotbal Club Rapid stă

CLASAMENT

Seria a III-a

Vineri, 12 octombrie, ora 15:00
ACS Viitorul Domneşti – CS Sporting Roşiori 2008 1-5
CSM Flacăra Moreni – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 1-4
CS Atletic Bradu – ACSO Filiaşi 3-1
SC FC Voluntari SA 2 – ACS Flacăra Horezu 0-2

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 15:00
AS FC Pucioasa – AFC Hermannstadt 2 – 3-1
ACS SR Municipal Braşov – ACS Unirea Bascov – 1-1

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 19:00
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – CSM Alexandria – 3-0

Marți, 20 noiembrie, ora 14:00
U Craiova 1948 SA – AFC Astra 2

CLASAMENT

Seria a IV-a

Vineri, 12 octombrie, ora 15:00
Colegiul Naţional Sportiv Cetate – CSM Școlar Reșita 2-1
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – AFC Unirea 1924 3-1
CS Naţional Sebiş – CS Millenium Giarmata 1-0
CS Şoimii Lipova – CSM Lugoj 1-0
ACS Dumbrăviţa – CS Crişul Chişineu Criş 2-1

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 15:00
ACS FC Avrig – AFC Metalurgistul Cugir 1939 – 1-3
CS Ocna Mureş – CS Hunedoara – 1-2
ACS Industria Galda – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – 1-2

CLASAMENT

Seria a V-a

Vineri, 12 octombrie, ora 14:00
AFC Hărman – CS Iernut 4-0

Vineri, 12 octombrie, ora 15:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – ACS Fotbal Comuna Recea 0-1
CS Gaz Metan Mediaş 2 – FC CFR 1907 Cluj SA 2 1-2
CSM Avântul Reghin – CS Minaur Baia Mare 0-2
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – ACS Unu Fotbal Club Gloria 3-1
ACS Sticla Arieșul Turda – ACS MSE Târgu Mureş 3-1

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 15:00
AFC Unirea Tăşnad – AFC Odorheiu Secuiesc – 2-0
ACS Olimpic Cetate Râşnov – FC Unirea Dej – 0-1

CLASAMENT

Comments are closed.