Fotbal | Liga a 3-a | Programul si rezultatele etapei a 17-a

A doua etapa a returului de campionat al Ligii a treia se va desfasuta in acest sfarsit de saptamana.
Meciuri atractive, ambitii mari, jucatori exponentiali ai fotbalului romanesc dau culoare unui fenomen aproape de sufletul pasionatilor.

Iata programul etapei a 17-a pentru cele 5 serii ale Ligii a 3-a:

SERIA 1

8 martie, ora 15:00
CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava   1-0
Andrei Firan (7 – pen.)
FC Botoşani 2 stă.

9 martie, ora 11:00
CSM Focşani – CSM Râmnicu Sărat 1-0

9 martie, ora 15:00
Şomuz Fălticeni – Foresta Suceava 1-1
Bucovina Rădăuţi – KSE Târgu Secuiesc 6-0
SCM Gloria Buzău – Metalul Buzău 2-0
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Sporting Lieşti 1-2
Sănătatea Darabani – Suporter Club Oţelul Galaţi 1-1

 

SERIA 2

8 martie, ora 15:00
Înainte Modelu – ACSM Olteniţa   3-1
Alexandru Nuţu (7), Daniel Gheorghe (52, 65) / Cosmin Novac (90+3)
Agricola Borcea – Delta Dobrogea Tulcea  3-0
Echipa din Tulcea s-a retras din campionat la finalul turului.
Sportul Chiscani stă.

9 martie, ora 15:00
Unirea Slobozia – Axiopolis Sport Cernavodă 3-0
CS Tunari – Progresul Spartac 0-2
Fotbal Club Rapid – SC Popeşti Leordeni 4-1
CS Afumaţi – FC FCSB 2 5-1
CS Medgidia – CS Făurei 1-3

 

SERIA 3

8 martie, ora 15:00
ACSO Filiaşi – FC Pucioasa    4-3
Sabin Lupu (9, 50, 61), Răzvan Negrescu (81) / Tiberiu Calofir (76, 90+2 – pen.), Florin Leţu (82)
AFC Astra 2 – Sporting Roşiori    0-0
CSM Alexandria – Viitorul Domneşti   2-0
Alexandru Fotescu (9), Marius Terci (73)
FC Voluntari 2 – Atletic Bradu   3-1
Mario Dumitru (61), Eduard Dumitru (72), Florin Bălan (80) / Florin Costea (15)

9 martie, ora 15:00
Unirea Bascov – U Craiova 1948 CS 2 0-0
Flacăra Horezu – AFC Hermannstadt 2 1-1
U Craiova 1948 SA – ACS SR Municipal Braşov 3-0

9 martie, ora 16:00
Turris Oltul Turnu Măgurele – Flacăra Moreni 5-1

 

SERIA 4

8 martie, ora 15:00
Millenium Giarmata – CNS Cetate Deva  1-0
Raul Cochinţu (45+1)
CSM Lugoj – Metalurgistul Cugir   1-2
Eugen Miculescu (90+5 – pen.) / Cristian Onţel (14 – autogol), Paul Păcurar (78)
ACS Dumbrăviţa – Naţional Sebiş   1-0
Albert Voinea (90+1)
Şoimii Lipova – CS Ocna Mureş   4-3
Kevin Trabalka (26), Denis Rusu (29), Andrei Sulea (70), Cristian Poiană (90) / Valentin Drăgan (81), Filip Morar (82), Florin Hidişan (90+4)

9 martie, ora 15:00
CS Hunedoara – Unirea Alba Iulia 3-0
Crişul Chişineu Criş – CSM Şcolar Reşita 1-2
Gloria Lunca Teuz Cermei – FC Avrig 3-0
Industria Galda – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 3-0

 

SERIA 5

8 martie, ora 15:00
AFC Odorheiu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc   0-1
Florian Trăistar (73 – autogol)
Unirea Dej – CS Iernut    5-0
Darius Hîmpea (36, 63), Mihai Onicaş (59), Rareş Pintea (82), Florin Blaj (88)
ACS Unu Fotbal Gloria – ACS Fotbal Comuna Recea   3-0
Ovidiu Stoianof (10, 60, 90)
MSE Târgu Mureş – Gaz Metan Mediaş 2    0-4
Raul Hăjmăşan (11, 56 – pen.), Mihai Mateş (58), Sebastian Bîrsan (78)
Sticla Arieşul Turda – AFC Hărman   1-1
Bogdan Varodi (78) / Radu Leonte (83)
Sănătatea Cluj – Unirea Tăşnad    2-0
Cătălin Creţ (59), Dan Matei (69)
Avântul Reghin – Olimpic Cetate Râşnov     0-1
Flavius Staicu (21)

9 martie, ora 15:00
Minaur Baia Mare – CFR Cluj 2 1-1