Liga a III-a, etapa a 21-a. Program, rezultate, clasamente

Liga a III-a trece la ora de vară. Etapa cu numărul 21 se dispută în acest final de săptămână, de la ora 17:00. Excepție face doar meciul dintre Rapid București și CS Făurei, ce se va juca de la ora 12:30, în Regie.

  • În Seria I, liderul Gloria Buzău joacă pe teren propriu, în timp ce Oțelul Galați merge la Botoșani.
  • Seria a II-a aduce trei puncte din oficiu celor de la Înainte Modelu, iar Progresul Spartac poate continua parcursul bun, pentru că întâlnește ultima clasată.
  • În Seria a III-a, Turris Turnu Măgurele joacă pe teren propriu contra satelitului din Voluntari, iar Craiova lui Mititelu merge la Alexandria.
  • În Seria a IV-a, Șoimii Lipova și Gloria Lunca Teuz Cermei joacă pentru prima poziție în clasament. Cele două formații sunt despărțite de doar două puncte.
  • În Seria a V-a, liderul Comuna Recea are meci în deplasare, iar Csikszereda Miercurea Ciuc joacă pe terenul de la CFR Cluj II.

PROGRAMUL COMPLET

Seria I

Vineri, 5 aprilie, ora 17:00
AFC Botoşani 2 – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi 3-3

Sâmbătă, 6 aprilie, ora 17:00
ACS Foresta Suceava – ACS KSE Târgu Secuiesc 1-1
CSM Focşani 2007 – AFC Metalul Buzău 3-0
ACS Şomuz Fălticeni – CS Sporting Lieşti 0-5
CSM Bucovina Rădăuţi – CS Ştiinţa Miroslava 2-0
SCM Gloria Buzău – CSM Paşcani 2-1
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – ASMS ACS Sănătatea Darabani 3-0

CSM Râmnicu Sărat stă.

CLASAMENT


Seria a II-a

Sâmbătă, 6 aprilie, ora 12:30
Fotbal Club Rapid – CS Făurei 10-1

Sâmbătă, 6 aprilie, ora 17:00
AFC Progresul 1944 Spartac – ACSM Olteniţa 1-0
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – SC Popeşti-Leordeni 2-0
AFC Unirea 04 Slobozia – SC Fotbal Club FCSB SA 2 5-2
CS Tunari – ACS Sportul Chiscani 3-1
AS FC Agricola Borcea – CS Medgidia 1-2

ACS Înainte Modelu – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 3-0 la masa verde (Delta a fost exclusă din campionat)

CS Afumaţi stă.

CLASAMENT


Seria a III-a

Vineri, 5 aprilie, ora 17:00
U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 – AFC Hermannstadt 2 3-0
ACSO Filiaşi – ACS Viitorul Domneşti 2-1
AFC Astra 2 – CS Atletic Bradu 2-2
CSM Alexandria – U Craiova 1948 SA 1-0
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – SC FC Voluntari SA 2 3-1

Sâmbătă, 6 aprilie, ora 17:00
CS Sporting Roşiori 2008 – AS FC Pucioasa 1-1
ACS Unirea Bascov – CSM Flacăra Moreni 2-5
ACS Flacăra Horezu – ACS SR Municipal Braşov 0-0

CLASAMENT


Seria a IV-a

Vineri, 5 aprilie, ora 17:00
AFC Unirea 1924 – CSM Şcolar Reşiţa 0-3
CS Millenium Giarmata – ACS FC Avrig 2-1
CSM Lugoj – CS Naţional Sebiş 0-0

Sâmbătă, 6 aprilie, ora 17:00
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – LPS Cetate Deva 2-3
CS Hunedoara – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 2-3
CS Crişul Chişineu Criş – CS Ocna Mureş 5-0
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Şoimii Lipova 5-1
ACS Industria Galda – ACS Dumbrăviţa 1-2

CLASAMENT


Seria a V-a

Vineri, 5 aprilie, ora 17:00
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-2
AFC Odorheiu Secuiesc – CS Gaz Metan Mediaş 2 4-0
FC Unirea Dej – AFC Hărman 0-0
CS Minaur Baia Mare – AFC Unirea Tăşnad 4-0
ACS Unu Fotbal Club Gloria – ACS Olimpic Cetate Râşnov 0-1
ACS MSE Târgu Mureş – CSM Avântul Reghin 0-5
ACS Sticla Arieșul Turda – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 2-0

Sâmbătă, 6 aprilie, ora 17:00
CS Iernut – ACS Fotbal Comuna Recea 0-6

CLASAMENT

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *