Liga 2, Ediţia 2021-2022, Program complet

Federaţia Română de Fotbal a stabilit programul competiţional penttru noua ediţie de campionat de la nivelul eşalonului secund.

 

Etapa 1, 31 iulie 2021

Ripensia Timișoara – Dunărea Călărași

Unirea Dej – Unirea Slobozia

CS Comunal Șelimbăr – Dacia Unirea Brăila

FC Brașov Steagul Renaște – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Steaua București – FK Csikszereda

Astra – Metaloglobus București

Petrolul Ploiești – Politehnica Iași

Concordia Chiajna – Unirea Constanța

FC Hermannstadt – FC Buzău

Universitatea Cluj – SSU Politehnica Timișoara

 

Etapa 2, 7 august 2021

Dunărea Călărași – SSU Politehnica Timișoara

FC Buzău – Universitatea Cluj

Unirea Constanța – FC Hermannstadt

Politehnica Iași – Concordia Chiajna

Metaloglobus București – Petrolul Ploiești

FK Csikszereda – Astra

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Steaua București

Dacia Unirea Brăila – FC Brașov Steagul Renaște

Unirea Slobozia – CS Comunal Șelimbăr

Ripensia Timișoara – Unirea Dej

 

Etapa 3, 14 august 2021

Unirea Dej – Dunărea Călărași

CS Comunal Șelimbăr – Ripensia Timișoara

FC Brașov Steagul Renaște – Unirea Slobozia

Steaua București – Dacia Unirea Brăila

Astra – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Petrolul Ploiești – FK Csikszereda

Concordia Chiajna – Metaloglobus București

FC Hermannstadt – Politehnica Iași

Universitatea Cluj – Unirea Constanța

SSU Politehnica Timișoara – FC Buzău

 

Etapa 4, 21 august 2021

Dunărea Călărași – FC Buzău

Unirea Constanța – SSU Politehnica Timișoara

Politehnica Iași – Universitatea Cluj

Metaloglobus București – FC Hermannstadt

FK Csikszereda – Concordia Chiajna

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploiești

Dacia Unirea Brăila – Astra

Unirea Slobozia – Steaua București

Ripensia Timișoara – FC Brașov Steagul Renaște

Unirea Dej – CS Comunal Șelimbăr

 

Etapa 5, 28 august 2021

CS Comunal Șelimbăr – Dunărea Călărași

FC Brașov Steagul Renaște – Unirea Dej

Steaua București – Ripensia Timișoara

Astra – Unirea Slobozia

Petrolul Ploiești – Dacia Unirea Brăila

Concordia Chiajna – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

FC Hermannstadt – FK Csikszereda

Universitatea Cluj – Metaloglobus București

SSU Politehnica Timișoara – Politehnica Iași

FC Buzău – Unirea Constanța

 

Etapa 6, 11 septembrie 2021

Dunărea Călărași – Unirea Constanța

Politehnica Iași – FC Buzău

Metaloglobus București – SSU Politehnica Timișoara

FK Csikszereda – Universitatea Cluj

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – FC Hermannstadt

Dacia Unirea Brăila – Concordia Chiajna

Unirea Slobozia – Petrolul Ploiești

Ripensia Timișoara – Astra

Unirea Dej – Steaua București

CS Comunal Șelimbăr – FC Brașov Steagul Renaște

 

Etapa 7, 18 septembrie 2021

FC Brașov Steagul Renaște – Dunărea Călărași

Steaua București – CS Comunal Șelimbăr

Astra – Unirea Dej

Petrolul Ploiești – Ripensia Timișoara

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia

FC Hermannstadt – Dacia Unirea Brăila

Universitatea Cluj – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

SSU Politehnica Timișoara – FK Csikszereda

FC Buzău – Metaloglobus București

Unirea Constanța – Politehnica Iași

 

Etapa 8, 25 septembrie 2021

Dunărea Călărași – Politehnica Iași

Metaloglobus București – Unirea Constanța

FK Csikszereda – FC Buzău

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – SSU Politehnica Timișoara

Dacia Unirea Brăila – Universitatea Cluj

Unirea Slobozia – FC Hermannstadt

Ripensia Timișoara – Concordia Chiajna

Unirea Dej – Petrolul Ploiești

CS Comunal Șelimbăr – Astra

FC Brașov Steagul Renaște – Steaua București

 

Etapa 9, 2 octombrie 2021

Steaua București – Dunărea Călărași

Astra – FC Brașov Steagul Renaște

Petrolul Ploiești – CS Comunal Șelimbăr

Concordia Chiajna – Unirea Dej

FC Hermannstadt – Ripensia Timișoara

Universitatea Cluj – Unirea Slobozia

SSU Politehnica Timișoara – Dacia Unirea Brăila

FC Buzău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Unirea Constanța – FK Csikszereda

Politehnica Iași – Metaloglobus București

 

Etapa 10, 16 octombrie 2021

Dunărea Călărași – Metaloglobus București

FK Csikszereda – Politehnica Iași

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Constanța

Dacia Unirea Brăila – FC Buzău

Unirea Slobozia – SSU Politehnica Timișoara

Ripensia Timișoara – Universitatea Cluj

Unirea Dej – FC Hermannstadt

CS Comunal Șelimbăr – Concordia Chiajna

FC Brașov Steagul Renaște – Petrolul Ploiești

Steaua București – Astra

 

Etapa 11, 23 octombrie 2021

Astra – Dunărea Călărași

Petrolul Ploiești – Steaua București

Concordia Chiajna – FC Brașov Steagul Renaște

FC Hermannstadt – CS Comunal Șelimbăr

Universitatea Cluj – Unirea Dej

SSU Politehnica Timișoara – Ripensia Timișoara

FC Buzău – Unirea Slobozia

Unirea Constanța – Dacia Unirea Brăila

Politehnica Iași – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Metaloglobus București – FK Csikszereda

 

Etapa 12, 30 octombrie 2021

Dunărea Călărași – FK Csikszereda

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Metaloglobus București

Dacia Unirea Brăila – Politehnica Iași

Unirea Slobozia – Unirea Constanța

Ripensia Timișoara – FC Buzău

Unirea Dej – SSU Politehnica Timișoara

CS Comunal Șelimbăr – Universitatea Cluj

FC Brașov Steagul Renaște – FC Hermannstadt

Steaua București – Concordia Chiajna

Astra – Petrolul Ploiești

 

Etapa 13, 6 noiembrie 2021

Petrolul Ploiești – Dunărea Călărași

Concordia Chiajna – Astra

FC Hermannstadt – Steaua București

Universitatea Cluj – FC Brașov Steagul Renaște

SSU Politehnica Timișoara – CS Comunal Șelimbăr

FC Buzău – Unirea Dej

Unirea Constanța – Ripensia Timișoara

Politehnica Iași – Unirea Slobozia

Metaloglobus București – Dacia Unirea Brăila

FK Csikszereda – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

 

Etapa 14, 20 noiembrie 2021

Dunărea Călărași – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Dacia Unirea Brăila – FK Csikszereda

Unirea Slobozia – Metaloglobus București

Ripensia Timișoara – Politehnica Iași

Unirea Dej – Unirea Constanța

CS Comunal Șelimbăr – FC Buzău

FC Brașov Steagul Renaște – SSU Politehnica Timișoara

Steaua București – Universitatea Cluj

Astra – FC Hermannstadt

Petrolul Ploiești – Concordia Chiajna

 

Etapa 15, 27 noiembrie 2021

Concordia Chiajna – Dunărea Călărași

FC Hermannstadt – Petrolul Ploiești

Universitatea Cluj – Astra

SSU Politehnica Timișoara – Steaua București

FC Buzău – FC Brașov Steagul Renaște

Unirea Constanța – CS Comunal Șelimbăr

Politehnica Iași – Unirea Dej

Metaloglobus București – Ripensia Timișoara

FK Csikszereda – Unirea Slobozia

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Dacia Unirea Brăila

 

Etapa 16, 4 decembrie 2021

Dunărea Călărași – Dacia Unirea Brăila

Unirea Slobozia – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timișoara – FK Csikszereda

Unirea Dej – Metaloglobus București

CS Comunal Șelimbăr – Politehnica Iași

FC Brașov Steagul Renaște – Unirea Constanța

Steaua București – FC Buzău

Astra – SSU Politehnica Timișoara

Petrolul Ploiești – Universitatea Cluj

Concordia Chiajna – FC Hermannstadt

 

Etapa 17, 26 februarie 2022

FC Hermannstadt – Dunărea Călărași

Universitatea Cluj – Concordia Chiajna

SSU Politehnica Timișoara – Petrolul Ploiești

FC Buzău – Astra

Unirea Constanța – Steaua București

Politehnica Iași – FC Brașov Steagul Renaște

Metaloglobus București – CS Comunal Șelimbăr

FK Csikszereda – Unirea Dej

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timișoara

Dacia Unirea Brăila – Unirea Slobozia

 

Etapa 18, 5 martie 2022

Dunărea Călărași – Unirea Slobozia

Ripensia Timișoara – Dacia Unirea Brăila

Unirea Dej – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

CS Comunal Șelimbăr – FK Csikszereda

FC Brașov Steagul Renaște – Metaloglobus București

Steaua București – Politehnica Iași

Astra – Unirea Constanța

Petrolul Ploiești – FC Buzău

Concordia Chiajna – SSU Politehnica Timișoara

FC Hermannstadt – Universitatea Cluj

 

Etapa 19, 12 martie 2022

Universitatea Cluj – Dunărea Călărași

SSU Politehnica Timișoara – FC Hermannstadt

FC Buzău – Concordia Chiajna

Unirea Constanța – Petrolul Ploiești

Politehnica Iași – Astra

Metaloglobus București – Steaua București

FK Csikszereda – FC Brașov Steagul Renaște

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CS Comunal Șelimbăr

Dacia Unirea Brăila – Unirea Dej

Unirea Slobozia – Ripensia Timișoara

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *