Cupa României, Turul 1. Etapa surprizelor

Populara competiţie a surprizelor a adus în atenţie jocurile primei etape din noua ediţie a întrecerii.

 

Armata Aurul Brad – CS Hunedoara 4-5

ACS Poli Timişoara – CSM Deva 3-6 după prelungiri (2-2 după 90 de minute, 3-6 după 120 de minute)

Ionuț Bogdanovici (9 – autogol), Antonio Teodorescu (69 – autogol), Cristian Daminuţă (113) / Alexandru Petresc (79), Andrei Sulea (82, 96), Alexandru Iștoc (100), Paul Sapta (105), Daniel Branea (110)

ACS Nera Bozovici – Progresul Ezeriş 0-2

CS Universitatea de Vest din Timişoara – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  1-2

Mihai Olariu (45+4 – penalty) / Petrișor Jichici (20), Cristian Grancea (88)

Gloria Lunca Teuz Cermei – Lotus Băile Felix  1-3

Michel Vlad (31) / Andrei Făgărășanu (45+2, 67), Florin Pop (70)

Foresta Tileagd – Luceafărul Oradea  2-1

Claudiu Popa (36), Sorin Ban (84) / Daniel Lăsconi (2)

Sportul Beclean – Someşul Dej  1-3

ACS Floreşti – Sănătatea Cluj 2-5 după prelungiri (2-2 după 90 de minute, 2-5 după 120 de minute)

ASCF Lăpuş R – Progresul Şomcuta Mare 0-2

Cristian Raicu (49), Raul Negrean (57)

Ştiinţa Beltiug – CSM Satu Mare  0-5

Ervin Zsiga (8, 28, 75), Kevin Barth (59), Luca Tincău (60)

Rapid Jibou – Sportul Şimleu Silvaniei  0-5

Marius Leitan (), George Pop (), Gueye Mansour (), Adelin Neaga (), Zoltan Lazăr ()

Voinţa Stremţ – CS Ocna Mureş  2-0

Cosmin Epure (24), Alexandru Juncan (66)

Industria Galda – AFC Unirea 1924 2-0

Cristian Bălaș (40, 61 – penalty)

ACS Steagu Roşu Braşov – Kids Tâmpa Braşov  0-2

Marian Kerekes (54, 68)

FC Avrig – Olimpic Cetate Râşnov 4-1

() / Gabriel Solovăstru ()

Kinder Sângeorgiu de Mureş – Unirea Ungheni

Golimpiakosz Odorheiu Secuiesc – AFC Odorheiu Secuiesc 0-6

Andrei Mateiciuc (30), Csongor Simo (34, 90), Rajmond Balint (38), Barna Vekas (52, 84)

Inter Aninoasa – FC Pucioasa 2-7

Dănuţ Ioana (25), Ion Rizoiu (70) / Crinel Stoica (11, 32), Narcis Marina (37 – penalty, 50 – penalty), Alin Nisipeanu (42), Richard Tilică (44), Alexandru Iamandache (71)

Asalt Bucureşti – ACSM Olteniţa

Viitorul Curiţa – CSM Bacău 2-0

Daniel Sitaru (22), Axinte (49)

Moldova Cristești – Dante Botoşani 1-4

CSM Paşcani – Huşana Huşi  1-3

(21) / Petru Agrigoroaei (18, 57), Eduard Sandu (74)

Juniorul Suceava – Şomuz Fălticeni 2-3

George Tomescu (18 – penalty, 82) / Vasile Vitu (2), Vasile Padovei (6, 26)

CSM Vaslui – Sporting Juniorul Vaslui 0-3

Auraș June (41), Vlăduț Mocanu (70), Ștefan Stefanovici (74)

Victoria Traian – Viitorul Ianca 2-4

Înfrăţirea Jilavele – Recolta Gheorghe Doja

Pescăruşul Sarichioi Junior – Sportul Chiscani

CS Năvodari – Gloria Albeşti  4-0

(31), (33), (58), (71)

Zimbrul Slobozia Conachi – Sporting Lieşti  1-6

(3) / (13), (29), (46), (53), (83), (87)

Phoenix Poşta Câlnău – CSO Plopeni  1-3

Alin Rădulescu () /

Inizio Focşani – KSE Târgu Secuiesc   4-2

Remus Popa (8, 28), Claudiu Mihai (15 – penalty), Cosmin Pasăre (42) / ()

Dunărea Ciocăneşti – Înainte Modelu 6-5 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 4-3 la lovituri de departajare)

(54), (88) / Robert Andreescu (28 – penalty, 45)

CS Făurei – Agricola Borcea  5-6 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 3-4 la lovituri de departajare)

CS Brăneşti – CS Tunari  0-2

Răzvan Milea (38), Cosmin Ionică (75)

ASCS Petrolul 95 – Flacăra Moreni 4-6 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 2-4 la lovituri de departajare)

(15), (31) / (2), (53)

Maxima Hobaia – CSM Alexandria 0-3 la masa verde

Meciul nu s-a disputat, deoarece gazdele nu au avut ambulanță, medic și viză medicală pe carnetele jucătorilor.

CS Cârcea – Petrolul Potcoava  1-0

Viitorul Şimian – Gilortul Târgu Cărbuneşti 1-3

Relu Țurai (80 – penalty) / Bogdan Dănăricu (29 – penalty), Gabriel Viespe (41), Cristian Stegaru (90+2)

Sparta Râmnicu Vâlcea – Flacăra Horezu 1-3

Darius Preda (76 – penalty) / Raul Nistor (35 – penalty), Răzvan Dinu (37), Raul Horumba (63)

Minerul Costeşti – CSM Jiul Petroşani 1-3

(55) / Daniel Cocină (10), Bogdan Cuibari (84), Marius Tuţă (89)

Fortuna Becicherecu Mic – Avântul Periam 0-3 la masa-verde

  • Moty 28 iulie 2021 at 21:53

    Asalt Bucureşti – ACSM Olteniţa 8-0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *