Rugbistele ieșene au realizat eventul

La o săptămână după ce au fost încoronate, tot la București, cu noi titluri de campioane naționale, echipele CS POLITEHNICA IAȘI, pregătite de antrenorii Nicu Tarcan și Gabriela Lepciuc (preparator fizic Viorica Ursanu), și-au apărat cu succes și trofeele în Cupa României (senioarele) și Cupa AIR (junioarele), cucerite anul trecut.

Politehnica Iași, revenire cu victorie în play-out-ul Ligii Naționale de rugby

După o lună de pauză generată de meciurile echipei naționale, rugbiștii de la Politehnica Iași au revenit cu succes în Liga Națională. Jucătorii pregătiți de Cosmin Rațiu, Mihai Stuparu și Ioan Iftode au învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 38-7 (12-0), formația Grivița București, într-un meci din cadrul etapei a 4-a.

Amical de gală pentru rugbiștii Politehnicii Iași, înainte de startul play-out-ului

CS Politehnica Iași, formație pregătită de antrenorii Cosmin Rațiu, Mihai Stuparu și Ioan Iftode, a susținut sâmbătă, pe Stadionul „Tepro”, o partidă de verificare cu Dinamo București. Meciul s-a desfășurat pe durata a trei reprize de câte treizeci de minute, iar scorul a fost în permanență favorabil formației oaspete!